2011 m. lapkričio 20 d., sekmadienis

Kojų priežiūra šaltuoju sezonu


Sveiki. Šiandien nusprendžiau parašyti ganėtinai mergaitišką ir aktualų straipsnį apie tai,kaip prižiūrėti pėdas šaltuoju metų sezonu.

Žiemą pėdų oda būna labai sausa ir greitai tampa šiurkšti. Taip
nutinka dėl uždaros avalynės, kai nepersiavusi praleidi daugybę valandų, ir
dėl sauso šildomų patalpų oro.Todėl siūlau nugriebti 10 minučių laiko ir užuot sėdėjus prie kompiuterio - pasirūpinti savo kojomis.


Pėdų oda drėgmės ir riebalų netenka todėl, kad uždaroje avalynėje pėdos labiau prakaituoja. Žiemą prakaitavimo beveik neįmanoma išvengti. Todėl labai svarbu reguliariai pėdas tepti tinkamais kokybiškais ir laiko išbandytais pėdų kremais. Taip pat reikėtų nepamiršti kaip įmanoma dažniau nusiauti batus ir pirmenybę teikti natūralaus pluošto kojinėms. 

Specialiu šveičiamuoju kremu arba šveitikliu pašalink nuo
pėdų suragėjusį sluoksnį. Drėgnas pėdas kruopščiai nusausink rankšluosčiu ir
patepk kremu – oda nesuragės. Pasirink riebų drėkinamąjį kremą,
praturtintą augaliniu aliejumi, parafinu arba glicerinu. 


Kojų skausmą efektyviai palengvina vonelės. Tiesa, prieš imant lepintis karštomis arba vėsiomis kojų voniomis, būtina išsiaiškinti, ar jos jums tinka ir kokios temperatūros vandenį reiktų naudoti. Pavyzdžiui, esant venų išsiplėtimui, karšta vonia gali dar labiau pabloginti padėtį. 

Senoliai kojų skausmą malšindavo vaistažolių, druskų ar pieno voniomis. Vaistažolių vonelei puikiai tinka kaštonų žiedų, kraujažolės, pipirmėtės bei gysločio arbata ar nuoviras. Šiltas vanduo suaktyvins kraujotaką, o malonus vaistažolių kvapas nuramins nervų sistemą. Jei kojos patinusios, padės vonelės su jūros druska. Karšto pieno vonios ne tik malšina pavargusių kojų skausmą, bet ir mažina nuospaudas, glotnina ir minkština. Tam tinka net ir pasibaigusio galiojimo pienas.


Jeigu kojos prakaituoja.

Paprasčiausias būdas – reguliariai plauti kojas vandeniu ir muilu. Atrodo, elementaru, bet daug kas prausdamasis duše tiesiog užmiršta pasilenkti ir gerai patrinti pėdas plaušine, taigi ir po maudynių ant kojų lieka daugybė bakterijų.
Prakaitavimą mažinančias priemones – purškiklius, losjoną ir kremą geriausia vartoti prieš miegą. Rytą tarpupirščius patartina papudruoti specialiu kvapiu talku – jis sugeria drėgmę, šiek tiek sausina odą ir saugo nuo nutrynimo.

Kiekviena pasitaikiusia proga reikėtų vaikščioti basomis arba basnirčia apsiavus lengvus sandalus.

Tikiuosi kažkam pagelbėjau.
Informacija iš įv. psl. apie kojų priežiūrą.




Komentarų nėra: